SBOBET https://www.shishmediterranean.com/ https://www.grillfishdc.com/ https://grund-ag.ch/sbobet/ https://nsw1.go.th/sbobet/ https://www.loungin.co.uk/depo-25-bonus-25/ https://tomarbg.com/slot-dana/
 • 1954

  Kuruluş

  Kutup Şirketler Grubu Kazım Kızılmeşe tarafından, Ankara’nın Ulus semtinde, 20 metrekarelik bir mağazada ‘’Kutup Soğutma’’ ünvanı ile kurulmuştur.

  Buzdolabı üretimi ve perakendeciliği ile başlayan firma yolculuğu günümüzde elektronik, elektrikli ev aletleri (Televizyon, Beyaz Eşya, Ankastre ve Solo Pişirme Grubu, Küçük Ev Aletleri) ve GSM ürünlerinin perakendeciliği ile devam etmektedir.

 • 1991

  İkinci Nesil

  İkinci kuşaktan Erhan Kızılmeşe liderliğinde, 1991 yılında yeni bir vizyon ve güçlü hedeflerle Kutup Soğutma yeni marka kimliğine Kutup Pazarlama ve Ticaret A.Ş olarak taşındı.

  Kutup, aynı dönemde Samsung, LG, Bosch gibi önemli markalarının bayiliklerini alarak müşterilerine sunduğu ürün gamı ve hizmet alanlarını genişletti.

  1991

 • 2011

  2011 yılında Yatsan-Tempur ile geliştirdiği iş ortaklığıyla, hizmet alanlarını genişleterek, elektronik ve beyaz eşya sektörlerinde göstermiş olduğu üstün başarıyı yatak ve ev tekstili  sektörüne de taşımıştır.

  Bu iş ortaklığıyla Yatsan, Tempur, King Koil, Sealy, Serta, S&F ve Uykucu gibi dünyaca ünlü yatak markalarını da bünyesinde bulundurmaya ve müşterileri ile buluşturmaya başlamıştır.

 • 2018

  Üçüncü Nesil

  Kutup Şirketler Grubu üçüncü kuşaktan Serhan Kızılmeşe’ nin 2018 yılında katılımları ile e-ticaret alanında yatırımlarını sürdürmektedir.

  2018

 • 2019

  Kentpark AVM içerisinde bulunan müşteri deneyimi odaklı alanında en büyük ve görkemli kabul edilen ve mağazacılık standartlarını yeni bir çıtaya taşıyan Samsung Deneyim mağazası Kutup bünyesine katılmıştır.

 • 2021

  Kutup A.Ş 2021 yılında da ivme kazanarak devam ediyor…

  Kutup Şirketler Grubu  Ankara’nın önemli lokasyonlarında bulunan, 15 Alışveriş Merkezinde 41  mağaza,  Mahall İş ve Yaşam Merkezi Kutupplex Yerleşkesi ve operasyonel destek sunan lojistik merkezi, her biri alanında uzman 200’ü aşkın çalışanı ile dünya markalarından çözümleri tüketicilerine sunmaya devam etmektedir.

  Elektronik ve beyaz eşya sektöründe ulaşılan büyük hedeflerine  her yıl; Samsung, LG, Bosch, Yatsan – Tempur, Philips, Apple, Xiaomi ve Tefal  markalarında Türkiye genelinde aldığı birinciliklerle ilerlemektedir.

  Marka değerleri içinde Müşteri Memnuniyetini önceliklendiren Kutup Şirketler Grubu, bünyesinde bulundurduğu markalar ve yaptığı çalışmalar ile müşterilerinden binlerce olumlu geri dönüş almaktadır. Bu bağlamda müşteri memnuniyeti ve teşekkür oranında Şikayetvar.com mağaza karnesinde zirve de yer almaktadır. Kutup Şirketler Grubu Türkiye’nin perakendecilik ve alışveriş merkezleri sektörünü uluslararası arenada temsil eden, sektörün birleştirici örgütü ‘’Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği’’ üyesidir.

  2021

 • 2022

  Mahall Yaşam ve İş Merkezi Kutupplex Yerleşkesi

  Ankara’da büyümeye ve daha fazla noktada teknoloji severlere hizmet sunmaya devam eden Kutup Şirketler Grubu, 2022’nin ilk aylarından itibaren şehrin odağında yer alan Mahall İş ve Yaşam Merkezi Kutupplex Yerleşkesi’nde tüketicilerle buluşmaktadır.
  Kutupplex Yerleşkesi’nde Samsung, Apple, LG, Bosch, Yatsan & Tempur, Philips, Xiaomi ve Tefal gibi dünyanın seçkin teknoloji markalarını tüketicilerine deneyimleme şansı sunan Kutup Şirketler Grubu, Kutup Yıldızlarımız aracılığıyla teknoloji alanında yenilik ve gelişmeleri de müşterilerimize aktarmaktadır.

  Kutup; Samsung, Bosch, LG, Philips, Mi, Apple, Yatsan & Tempur ve Altus markalarına ait 41 mağazasıyla 70 yıllık güven ve memnuniyetin simgesi!

 • 2022 - 2023

  Kurulduğu günden bu güne yeniliği ve centilmenliği ilke edinen Kutup Şirketler Grubu, 2022-2023 futbol sezonunda Ankara’mızın önemli değerlerinden biri olan ve Türk futboluna sayısız futbolcular kazandıran Gençlerbirliği Spor Kulübü’ne 100. yılında Ana Sponsorları olarak destek vermektedir.

  Kutup Şirketler Grubu “Teknolojide Yeniliği Hediyede Klasiği Seviyoruz” Sloganı ile de Türkiye’de İlk Defa bir efsane olan 1951 Model Chevrolet Deluxe aracı çekilişle bir müşterisine hediye etti.

  2022 - 2023

 • 2023

  Bir Çocuk Bir Nefes

  Sosyal Sorumluluk Projelerini de asli görev olarak edinen Kutup Şirketler Grubu, 2023 yılında ülkemizin en önemli değeri ve sayılı vakıflarından olan LÖSEV – Lösemili Çocuklar Vakfı’na tam teşekküllü bir Acil Yardım Ambulansı bağışı yaparak; yüzlerce çocuğun yüzlerinde tebessüm, gözlerinde umut ışığı olmuştur.

 • 2024:

  Kutup 70 Yaşında! KUTUP & TOGG Aynı Çatı Altında!

  70. yaşını kutlayan Kutup Şirketler Grubu, hediyeleri ile gönül verdiği Ankara’yı ve Ankaralıyı unutmadı, 70. yaşını Ankaralılarla kutlamaya başladı.

  2022 yılında “Teknolojide Yeniliği Hediyede Klasiği Seviyoruz” sloganı ile koleksiyonluk klasik otomobil çekilişleriyle adından sıkça bahsettiren şirket 70. yaşını kutladığı 2024 yılında ilk hediyesi olan Tekne ve Tekne Taşıma Römorku hediyesinin yanında birbirinden özel hediyeleri de sahibine kavuşturdu.

  Kutup Şirketler Grubu 70. yaş özel hediyesi olan 2024 Model TOGG T10X Model Araç ile de Türkiye’nin iki yerli ve milli markasını aynı çatı altında bir araya getirerek takdirleri topladı.

  2024: