SBOBET https://www.shishmediterranean.com/ https://www.grillfishdc.com/ https://grund-ag.ch/sbobet/ https://nsw1.go.th/sbobet/ https://www.loungin.co.uk/depo-25-bonus-25/ https://tomarbg.com/slot-dana/
 • 1954

  Kuruluş

  Kutup Şirketler Grubu Kazım Kızılmeşe tarafından, Ankara’nın Ulus semtinde, 20 metrekarelik bir mağazada ‘’Kutup Soğutma’’ ünvanı ile kurulmuştur.

  Buzdolabı üretimi ve perakendeciliği ile başlayan firma yolculuğu günümüzde elektronik, elektrikli ev aletleri (Televizyon, Beyaz Eşya, Küçük Ev Aletleri) ve GSM ürünlerinin perakendeciliği ile devam etmektedir.

 • 1991

  İkinci Nesil

  İkinci kuşaktan Erhan Kızılmeşe liderliğinde, 1991 yılında yeni bir vizyon ve güçlü hedeflerle Kutup Soğutma yeni marka kimliğine Kutup Pazarlama ve Ticaret A.Ş olarak taşındı.

  Kutup, aynı dönemde Samsung, LG, Bosch gibi önemli markalarının bayiliklerini alarak müşterilerine sunduğu ürün gamı ve hizmet alanlarını genişletti.

  1991

 • 2011

  2011 yılında Yatsan-Tempur ile gittiği iş ortaklığıyla, hizmet alanlarını genişleterek, elektronik ve beyaz eşya sektörlerinde göstermiş olduğu üstün başarıyı yatak ve ev tekstili  Sektörüne de taşımıştır.

 • 2018

  Üçüncü Nesil

  Kutup Şirketler Grubu üçüncü kuşaktan Serhan Kızılmeşe’ nin 2018 yılında katılımları ile e-ticaret alanında yatırımlarını sürdürmektedir.

  2018

 • 2019

  Kentpark AVM içerisinde bulunan müşteri deneyimi odaklı alanında en büyük ve görkemli kabul edilen,  Ve mağazacılık standartlarını yeni bir çıtaya taşıyan Samsung Deneyim mağazası Kutup bünyesine katılmıştır.

 • 2021

  Kutup A.Ş 2021 yılında da ivme kazanarak devam ediyor…

  Kutup Şirketler Grubu  Ankara’nın önemli lokasyonlarında bulunan, 14 Alışveriş Merkezinde 39  mağaza,  Mahall Yaşam ve İş Merkezi Kutupplex Yerleşkesi ve operasyonel destek sunan lojistik merkezi, her biri alanında uzman 200’ü aşkın çalışanı ile dünya markalarından çözümleri tüketicilerine sunmaya devam etmektedir.

  Elektronik ve beyaz eşya sektöründe ulaşılan büyük hedeflerine  her yıl; Samsung, LG, Bosch, Yatsan – Tempur, Philips, Apple, Xiaomi ve Tefal  markalarında Türkiye genelinde aldığı birinciliklerle ilerlemektedir.

  Marka değerleri içinde Müşteri Memnuniyetini önceliklendiren Kutup Şirketler Grubu, bünyesinde bulundurduğu markalar ve yaptığı çalışmalar ile müşterilerinden binlerce olumlu geri dönüş almaktadır. Bu bağlamda müşteri memnuniyeti ve teşekkür oranında Şikayetvar.com mağaza karnesinde zirve de yer almaktadır.Kutup Şirketler Grubu Türkiye’nin perakendecilik ve alışveriş merkezleri sektörünü uluslararası arenada temsil eden, sektörün birleştirici örgütü ‘’Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği’’ üyesidir.

  2021

 • 2022

  Mahall Yaşam ve İş Merkezi Kutupplex Yerleşkesi

  Ankara’da büyümeye ve daha fazla noktada teknoloji severlere hizmet sunmaya devam eden Kutup Şirketler Grubu, 2022’nin ilk aylarından itibaren şehrin odağında yer alan Mahall Yaşam ve İş Merkezi Kutupplex Yerleşkesi’nde tüketicilerle buluşmaktadır.
  Samsung, Apple, LG, Bosch, Yatsan, Philips, Xiaomi ve Tefal gibi dünyanın seçkin teknoloji markalarını tüketicilere deneyimletme şansı sunan Kutupplex Yerleşkesi’nde, Kutup Yıldızları yenilik ve gelişmeleri de müşterilerimize aktarmaktadır.

  Kutup; Samsung, Bosch, LG, Philips, Mi, Apple, Yatsan, Altus, TCL ve Oppo markalarına ait 39 mağazasıyla 68 yıllık güven ve memnuniyetin simgesi!

 • 2022 - 2023

  Kurulduğu günden bu güne yeniliği ve centilmenliği ilke edinen Kutup Şirketler Grubu, 2022-2023 futbol sezonunda Ankara’mızın önemli değerlerinden biri olan ve Türk futboluna sayısız futbolcular kazandıran Gençlerbirliği Spor Kulübü’ne 100. yılında Ana Sponsorları olarak destek vermektedir.

  2022 - 2023

 • 2023

  Bir Çocuk Bir Nefes

  Sosyal Sorumluluk Projelerini de asli görev olarak edinen Kutup Şirketler Grubu, 2023 yılında ülkemizin en önemli değeri ve sayılı vakıflarından olan LÖSEV – Lösemili Çocuklar Vakfı’na tam teşekküllü bir Acil Yardım Ambulansı bağışı yaparak; yüzlerce çocuğun yüzlerinde tebessüm, gözlerinde umut ışığı olmuştur.