Kurumsal

Kurumsal

65 Yıllık Çınarın Yükselişi “Kutup”

Ankara’nın Ulus semtinde, Sayın Kazım Kızılmeşe tarafından 1954 yılında 20 metrekarelik bir mağazada Kutup Soğutma adıyla, ticari buzdolabı imalatı ve satışı ile başlayan serüven, babadan oğula nakledilerek devam ettirilmiştir.

İkinci kuşaktan Sayın Erhan Kızılmeşe tarafından 1991 yılında Kutup Pazarlama ve Ticaret A.Ş. adı verilmesi ile elektronik ve beyaz eşya sektöründeki dev bir zincirin ilk halkası oluşturulmuştur.

Kutup, bugün tamamı Ankara’da bulunan 11 alışveriş merkezi ve Samsung Premium adıyla Çankaya semtinde bulunan cadde mağazası ile beraber toplamda 30’ a yakın mağazası ve yaklaşık 200 çalışanı ile perakendecilik sektörüne damga vurmaya devam etmektedir.

Elektronik ve beyaz eşya sektöründe ki büyük hedeflerine bayii kanalında her yıl Samsung, LG, Bosch markalarında Türkiye genelinde aldığı birinciliklerle ulaşan Kutup, yatak ve ev tekstili sektöründe de Yatsan-Tempur ile aynı başarıya ulaşacağının sinyallerini vermektedir.

Kutup mağazalarının en büyük ve en görkemlisi olarak kabul edilen, bu özelliği ile Avrupa standartlarına yeni bir anlayış getiren Türkiye’nin en görkemli Samsung Digital Plazası, Çankaya Samsung Premium adıyla geçtiğimiz yıllarda hizmete girmiş, sade ve elit tasarımı ile cadde mağazacılığı alanında da sınır tanınmadığını göstermektedir.

Kutup, Türkiye’nin perakendecilik ve alışveriş merkezleri sektörünü uluslararası arenada temsil eden, sektörün birleştirici örgütü Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği üyesidir.

Kutup A.Ş.
Kutup A.Ş.
Kutup A.Ş.